Köpükle Varis Tedavi

Tekrardan merhaba geçtiğimiz günlerde sizlere varis hastalığı ve çözüm yollarına dair bilgiler vermiştik, konuyu inceleme imkanı olanlar hatırlayacak bu hastalığın kendi kendine geçme yada geri dönüşü olmadığını belirttik, tek çözüm yolu bu alanda tecrübeli bir hekim tarafından tedavi edilmesi gerektiğini aktardık, bu hastalığın tedavisine yönelik olarak ameliyat ve daha gelişmiş uygulama olarak kabul edilen ameliyatsız yöntemler olduğunu belirttik, şimdi ise ameliyatsız tedavi uygulamalarında en çok uygulanan köpükle varis tedavisi hakkında bilgi vermek istiyorum. Sleroterapi olarak da bilinen köpük yöntemi tüm varislerin tedavisinde %100 başarı ile uygulanmaktadır.

Köpük Yöntemi

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız tedavi olması nedeniyle hastane yada ameliyathane ortamına gerek yoktur. Doktor muayenehanesinde bile kolayca yapılmaktadır. Nasıl yapıldığına bakacak olursak öncelikle tedavi öncesi hazırlık sürecine bakmak gerekir. Tedavi öncesi süreç doktor ve yardımcılarını ilgilendirmekte olup, kullanılacak ilacın hazırlanması (köpürtülmesi) gerekir.

Sklerozan Madde (İlaç) Köpük Haline Getirilir
Evet arkadaşlar tedaviye başlamadan önce Sklerozan Madde (ilaç) özel bir alet (3 yollu musluk) yardımı ile köpük haline getirilmektedir. En kısa sürede bu konuda bir video hazırlayıp, buraya ekleyelim. Varis tedavisinde kullanılan ilacın (köpük) nasıl hazırlandığını daha net görme imkanınız olacaktır.

Çok İnce Enjektörle Varisli Damarlara Enjekte Edilir
Hazırlanan köpük çok ince bir enjektör genelde 1 mm çapında olmaktadır. Çünkü bazen 1-2 mm çapındaki damarlara uygulama yapılması gerekebilir. O nedenle mümkün olan en ince enjektör kullanılması gerekir. Hazırlanan köpük bu enjektör ile daha önce tespit edilmiş olan kılcal damar yada varis hastalığı olan toplardamarlara enjekte edilmektedir.

Etkisini Uygulandığı An Görürsünüz (İzle)
Bu uygulamanın en güzel uygulama yapıldığı anda varisli damarlar anında kaybolmaktadır. Yani etkisini anında görme imkanınız olacaktır. Şimdi dilerseniz yazımıza biraz ara verip aşağıda yer alan video’da köpükle varis tedavisinin nasıl yapıldığı ve etkisini göreceğimiz videoya göz atalım.

Köpükle Varis Tedavisi Ne Kadar Sürer?
Öncelikle her insanın hastalık durumu ve yaygınlığı farklı olduğu için için ne kadar süreceği sizin doktor muayenesi ile tespit edilir. Fakat yuvarlak bir tarih vermek gerekirse 1-6 seans arasında sürmektedir. Seans süreleri genelde 10-30 dakika arasında olmaktadır. Seansa ne gerek var, aynı gün neden yapılmıyor? diye düşünebilirsiniz. Seans uygulamasının nedeni kullanılan ilacın günlük belli bir dozu aşmaması gerektiği içindir. Örnek bir antibiyotik düşünün günlük 1-2 tane alıyorsunuz. Daha fazlası insanı zehirleme riski içerir. Aynı durum tedavide kullanılan varis ilacı (Sklerozan madde) aynı gün içerisinde belli bir dozdan fazla uygulanamaz. O nedenle ileri derece varislerde bir sonraki gün yada 1 hafta sonra tekrar edilmesi gerekir. Kılcal damar tedavilerinde genelde tek seans yeterli olmaktadır.

Köpükle Varis Tedavisi Yapan Hastaneler
Yukarıda görmüş olduğunuz uygulama maalesef her yerde bulma imkanı yoktur. Özellikle kamu hastanelerinde devam eden ameliyatla tedavi yöntemi bu uygulamanın daha çok özel sağlık merkezleri vede işi daha çok varis tedavisi üzerine olan merkezlerde bulabilirsiniz. Bu merkezlerden biride Medical Art olup, en az 10 yıldır düzenli olarak Köpük varis tedavisi uygulamaktadır. Kılcal damar yanı sıra 2 cm kalınlığında tüm damar genişlemelerinde uygulanmaktadır. Medical Art İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan klinikleri ile hizmet vermektedir. Ücretsiz muayene ve SGK anlaşması ile hizmet veren klinikte güvenli bir şekilde sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Yan Etkileri Var mı?
Öncelikle tecrübeli bir hekim tarafından yapılması gerekir. Uygulamayı gerçekleştirecek olan doktor mutlaka kalp damar cerrahi uzmanı olmalıdır. Çünkü kullanacağı ilacın dozu, enjektörün tam olarak damarlara uygulanması gibi bir çok inceliği bulunmaktadır. Bu tür konularda tecrübeli bir hekim tarafından uygulandığında herhangi bir yan etkisi, zararı vs olmaz.

Köpükle Varis Tedavisi Fiyatı Ne Kadar?
Tedavinin nasıl olduğu ve ne şekilde uygulandığını belirttik, şimdi ise cevabı en çok merak edilen diğer bir soruya ücret hususuna yanıt verelim. Hastalığın herkese farklı boyutta ve yaygınlıkta olduğunu o nedenle tedavisinin 1 ile 6 seans arasında sürebileceğini belirttik, bu nedenle sabit bir ücret belirtme imkanım olmayacaktır.

Tedavi Ücretini Doktor Muayenesi Esnasında Öğrenirsiniz
Tedavinizin ne kadara mal olacağını öğrenmek için mutlaka muayene olmanız gerekir. Medical Art klinikleri sizlere bu konuda kolaylık sağlamakta olup, hastalığın teşhis ve tedavi ücretinizin belirlenmesi için gerekli varis muayenesinden ücret alınmamaktadır. Muayene olursunuz fiyatı uygun bulursanız onay vererek tedaviye başlanır.

   Paylaş
 • selma kocagün

  Çok ilgiyle ve hayranlıkla izledim … Benim kızımda var varis öğrenmek istediğim konu Gaziantep te varmı bu uygulama … Bilgilendiririseniz çok memnun olurum … Şimdiden teşekkürler

  • dratilla

   Selma Hanım: İlginiz için teşekkür ederiz. Medical Art İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan klinikleri ile hizmet vermektedir. Gaziantep’te hizmet veren kalp damar cerrahi uzmanları ile mutlaka görüşmelisiniz.

 • Habibe

  Hamilelikte bu uygulama yapılabilirmi? Çok fazla varisim var tedavi olmak istiyorum. Açık adres ve telefon belirtilmemiş.

  • dratilla

   Habibe: Gebelik döneminde bebeğinize zarar gelmemesi için tedavi önermiyoruz. Bu süreçte ortaya çıkan şikayetleri azaltmak için Varis Çorabı kullanabilirsiniz. Doğum yaptıktan 2 ay sonra tedavinizi daha güvenli bir şekilde yaparız.

 • Anonim

  1haziranda köpüklü varış tedavisi ulucami nasil olur acaba tehlikesivarmi

 • tuğba

  köpüklü skleroterapi olmam gerekiyor. Ancak 15-20 gün sonra tatile gideceğim.
  Güneşlenme açısından zararlı olur mu tedaviyi ertelemelimiyim teşekkürler

  • dratilla

   Tuğba: Tedavi sonrası her hangi bir sorun olmaz. Fakat tedavi olmamanız halinde güneşlenmek önerilmez.

Yorum Yaz